S-13R1E16-M5T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13R1E16-M5T1U3
DigiKey Part Number
S-13R1E16-M5T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13R1E16-M5T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.6V 150MA SOT23-5
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
70dB (1kHz)
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.6V
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 100mA