S-13A1C23-U5T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A SOT-89-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13A1C23-U5T1U3
DigiKey Part Number
S-13A1C23-U5T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13A1C23-U5T1U3
Description
IC REG LINEAR 2.3V 1A SOT89-5
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
65dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
SOT-89-5/6
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.3V
Supplier Device Package
SOT-89-5
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 300mA