FN2200-25-33
DigiKey Part Number
817-1603-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2200-25-33
Description
LINE FLTR 1200VDC 25A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 25 A 1200V (1.2kV) Single Stage Terminal Block
Category
Current
25 A
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Applications
Photovoltaic Inverter
Series
Approval Agency
cURus, ENEC
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
DC
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
1200V (1.2kV)