D89110-0131HK-3365/10-S-6
DigiKey Part Number
3M156030-MC10G-X-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89110-0131HK-3365/10-S-6
Description
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 10 P
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
3M
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Color
Gray, Ribbon
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Cable
Contact Finish
Gold
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)