F9469PC-12-5
DigiKey Part Number
1067-F9469PC-12-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F9469PC-12-5
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 12"X5YDS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 100MP Adhesive Clear 12.00" (304.80mm) X 15' (4.6m) 5 yds
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Manufacturer
3M (TC)
Width
12.00" (304.80mm)
Series
Length
15' (4.6m) 5 yds
Packaging
Bulk
Color
Clear
Part Status
Active
Usage
Attachment, High Temperature Applications
Tape Type
Adhesive Transfer
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Adhesive
Acrylic, 100MP
Shelf Life
24 Months
Backing, Carrier
Polycoated Kraft Liner
Storage/Refrigeration Temperature
60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness
0.0090" (9.0 mils, 0.229mm)
Base Product Number
Thickness - Adhesive
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)