1120CIR-0.75(250)
DigiKey Part Number
1067-1120CIR-0.75(250)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1120CIR-0.75(250)
Description
RF EMI SHLDING SHEET 0.75" 250PK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet 1120 Aluminum Foil Conductive, Single Sided 0.750" (19.05mm) X X 0.004" (0.10mm)
Category
Width
0.750" (19.05mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Overall
0.004" (0.10mm)