1050TC-18-38-10
DigiKey Part Number
1067-1050TC-18-38-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1050TC-18-38-10
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 1.496"
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 1050TC Copper Foil Acrylic, Conductive 1.496" (38.00mm) X 393.701" (10.00m) X
Category
Length
393.701" (10.00m)
Width
1.496" (38.00mm)
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)