RT30Q16G20NN
DigiKey Part Number
RT30Q16G20NN-ND
Manufacturer
3M Healthcare
Manufacturer Product Number
RT30Q16G20NN
Description
MICRO-KLEAN RT SERIES FILTER CAR
Customer Reference
Detailed Description
Industrial Filter Cartridge 75µm (Nominal)
Category
Particle Size
75µm (Nominal)
Manufacturer
3M Healthcare
Pressure Range
Series
Height
30.000" (762.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
2.598" (66.00mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
60°C - Max